Tatra, Matra, Fatra

Žiadne emisie CO2, žiadna spotreba ropy! V tomto duchu sa konalo stretnutie nadšencov, ale najmä majiteľov elektricky poháňaných vozidiel z celej Európy. Dva dni (piatok a sobota) plné tichého jazdenia krásnou prírodou našimi veľhorami. Niekoľko desiatok elektromobilov zaparkovalo v Starom Smokovci, medzi inými aj niekoľko modelov TeslaS.

Tohto zrazu sme sa samozrejme zúčastnili aj my. Predovšetkým ako zástupcovia elektro-komunity s našou elektricky poháňanou formulou E90. Keďže sa toto podujatie nieslo v duchu ekológie a alternatívneho pohonu, bol náš zelený monopost dominantou.

Stretnutie sa konalo s viac ako jedným zámerom. Keďže na Slovensku sme ešte podobný zraz nemali, vznikol nápad vytvoriť nový rekord. V tejto najdlhšej kolóne, ktorá prešla trasu zo Starého Smokovca na Hrebienok, sa zoradilo vyše 40 áut, poháňaných čisto elektrickou energiou. Pri tomto rekorde sme nemohli chýbať. Naša formula s číslom E90 stála na čele tejto kolóny a bola tak dôkazom, že elektrická energia má potenciál poháňať aj závodné autá či formule.

1. medzinárodný zraz vozidiel na elektrický pohon na Slovensku sa mohol uskutočniť hlavne vďaka skupine VSE, Tesla Club Slovakia a Mestu Vysoké Tatry, ktoré pod záštitou primátora Jána Mokoša zorganizovali tento zraz s nádhernou myšlienkou, znížiť emisie CO2 na čo najnižšiu hodnotu. Touto cestou im za pozvanie ďakujeme, sme radi, že sme mohli byť súčasťou tohto projektu.

Aj keď nie sme veľká spoločnosť, sme len študentský projekt, ktorý má snahu posúvať sa ďalej, a ukázať svetu, že aj u nás na Slovensku vieme konkurovať svetu, aj napriek obmedzeným rozpočtom. Budeme radi ak nás podporíte na našom Facebooku a dáte nám LIKE!

Samozrejme, máme pre Vás aj video z našej jazdy v kolóne, ktorej sa podarilo vytvoriť nový elektrický rekord.