Sezóna 2017 je za nami

FS East

V tejto sezóne sme sa zúčastnil troch súťaží Formula Student. Prvou v poradí bola Formula Student EAST, ktorá sa konala v Budapešti na pretekárskom okruhu Euro Ring.
Počas scrutineeringu sme však odhalili skryté nedostatky auta, kvôli ktorým sa scrutineering predĺžil a my sme nestihli brake test. Dynamické disciplíny na FS EAST tak pre nás síce skončili, ale poučení sme zotrvali spolu ako tím a po boku ostatných sme našu účasť oslávili na slávnostnej cermónii.

FS Czech republic

Druhou súťažou bola Formula Student Czech na okruhu Autodrom Most. Narozdiel od FS EAST, táto súťaž sa pre nás niesla v úspešnejšom duchu. Tento krát sme scrutineeringom a testami prešli už v druhý deň a odjazdili sme všetky dynamické disciplíny.
Nepríjemnosťou pre nás bola nehoda, pri ktorej sa odtrhlo predné pravé koleso. Jazdcovi sa našťastie nič nestalo, zachovali sme tímového ducha a koleso sa nám podarilo opraviť behom nasledujúceho dňa.
Aj napriek takýmto nepríjemnostiam sme úspešne odjazdili celých 22 km v pretekoch Endurance a takmer sme skončili tretí v kategórii Efficiency, kde sme za tretím miestom zaostávali iba o pol boda. Celkovo sme sa umiestnili na 7. mieste.

FS Hungary

Treticu súťaží uzatvára Formula Student Hungary. Opäť sme sa presunuli do Maďarska, avšak tentoraz do mesta Gyor na pôdu technickej univerzity Széchenyi István.
Scrutineeringom a testami sme prešli bez problémov, pochybnosti sme však mali ohľadom dynamických disciplín. Trať sa nám zdala nebezpečná, čo sa potvrdilo pri disciplíne Acceleration, kedy havarovalo auto nemecekého tímu Fast Forest a bohužiaľ súťaž sa tým pre nich skončila. Chybu priznali aj organizátori. Zrušili Endurance a Autocross bol dobrovoľný.
Našim zručným jazdcom sa podarilo odjazdiť všetky disciplíny vrátane Autocrossu bez ujmy na zdraví, či formule a odniesli sme si celkovo 6. miesto vrámci kategórie Electric.

Aj keď sezóna 2017 je za nami, v tejto chvíli už pracujeme na koncepcii nového monopostu SGT FE-18, ktorá bude odlišná od tej doterajšej. Už teraz Vám môžme sľúbiť, že sa je na čo tešiť…