Season preview: FS East

Asociácia inžinierov pre vyššie automobilové vzdelanie od roku 2016 organizuje Formula Student East. Účelom je zastúpiť východoeurópsky automobilový región v súťažiach FSAE. Asociácia sa sústredí hlavne na edukačnú časť podujatia, pretože jej misiou je pomáhať dnešnej generácii študentov stať sa špičkovými profesionálmi zajtrajška. Súťaž dáva tiež šancu študentským tímom z východnej Európy overiť si svoje schopnosti na medzinárodnej úrovni v konkurencii tímov z celého sveta.

Po úspešnom prvom ročníku minulý rok sa FS East zapísala do zoznamu svetovo uznávaných súťaží a prvýkrát sa tak zaradila medzi popredné podujatia ako FS Germany alebo FS UK.

Formula Student East 2017 sa bude konať v dňoch 20. až 23. júla v Maďarsku na okruhu Euro-Ring. Súťaž sa oproti minulému roku rozrástla na 40 miest pre spaľovacie tímy resp. 20 miest pre elektrické tímy. V porovnaní s otvorením registrácie pre 28 spaľovacích a 14 elektrických tímov v roku 2016 je to badateľný progres. Od otvorenia registrácie koncom januára sa celkovo zaregistrovalo 119 tímov z 28 krajín sveta.

Pre nás bude FS East prvou súťažou v sezóne 2016/2017, ktorá dôkladne otestuje schopnosti SGT-FE17  v dynamických disciplínach – Acceleration, Skidpad, Autocross a Endurance. Našich členov zasa preveria statické disciplíny – Design Report, Cost Report a Business Plan.