Noc výskumníkov 2013

STUBA Green Team sa so svojou formulou 27.9.2013 zúčastnil 7. ročníka festivalu vedy – Noc výskumníkov v Starej tržnici v Bratislave. Už od obeda bol pre návštevníkov pripravený pestrý program, ktorého cieľom bolo predstaviť niektoré oblasti slovenského výskumu, novinky na poli vedy, ako aj užiť si trochu kultúry. Na vlastné oči sa prítomní mohli presvedčiť o šikovnosti slovenských vedcov a študentov, dozvedieť sa čosi viac o inteligentnej elektronike budúcnosti, technológiách používaných vo vesmíre, chemických technológiách, geológii a mnohých ďalších výsledkoch slovenskej vedy.

Naša formula sa nachádzala v externom pavilóne spolu s vozidlom FME RACING TEAM, taktiež zostrojeným na našej fakulte. Vo vedľajšom stánku ste si mohli za pomoci mixéra poháňaného bicyklom spraviť miešaný nápoj podľa vlastnej chuti. Prítomná bola aj elektrická kolobežka, elektromobil a najväčšia atrakcia dňa – humanoidný robot ASIMO od spoločnosti Honda. Bola to jeho slovenská premiéra, v ktorej predviedol čo všetko dokáže – chodiť, behať, plynulo meniť smer, kopať do lopty, kráčať po schodoch, komunikovať a plniť rozličné príkazy.

Deti mohli okrem iného získať rôzne darčeky vo vedomostnej súťaži z rozličných oblastí vedy a tí starší sa mohli zúčastniť zaujímavých prednášok a diskusií. O zábavu sa nestarali len vedci, ale pripravený bol aj bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpil rozliční hudobníci, ktorí dokázali svoj kumšt aj hrou na netradičnom nástroji, laseri.

noc-vyskumnikov-2013-11