FSAE Spain 2012 – naše zážitky

27.augusta 2012, pondelok – začiatok cesty

V dielni sa niektorí členovia stretávajú už ráno a chystajú veci, ktoré treba zbaliť z dielne. V hodine dvanástej dávame tlačiť naše tri nové roll-upy – promo roll-up, roll-up s mechanickými info a s elektrickými info. Jeden zo sľúbených automobilov od Hyunday nám na poslednú chvíľu odriekli, tak sme boli nútení zháňať narýchlo iné voľné auto. Podarilo sa. Odchod plánovaný na 19tu hodinu sa posúva na neskôr. Zopár členov maturuje nad prehadzovaním starých plachiet roll-upov za nové. Odchod z dielne sme nakoniec zvládli okolo 21. hodiny a ešte sme šli nakúpiť zopár vecí do potravín – najmä typické slovenské jedlá. Potom sme mohli veselo vyraziť smer Španielsko. Cesta prebiehala bez menších problémov až na to, že jedno auto – Passat, ktoré ťahalo príves s formulou malo nefunkčné rádio. Mysleli sme, že to bude jeho najväčší problém… Okolo polnoci sa zastavili dve autá – Passat a Yaris-ka asi 170 km od Bratislavy na odpočívadle v Rakúsku na menšiu prestávku. Po rozbehnutí nám 400 metrov od odpočívadla skapal požičaný Passat a už viac nenaštartoval. Veľmi rýchlo sme museli vyriešiť čo s pokazeným autom stojacim v pravom pruhu trojprúdovej diaľnice na konci ľavotočivej zákruty v miernom kopci.

 

28. augusta 2012, utorok – Neplánované komplikácie

 

Po beznádejnom pokuse odtiahnuť o polnoci plne naloženého Passata s prívesom na najbližšie odstavné miesto vzdialené 200 metrov sme sa rozhodli scúvať dole kopcom na odpočívadlo, odkiaľ sme práve vyrazili. Na diaľnici bez odstavného pruhu to nebola žiadna zábava, pretože prívesnému vozíku nesvietili výstražné svetlá, trojuholník bol dobre viditeľný v zákrute len z krátkej vzdialenosti a napriek nízkej premávke okolo nás jazdilo veľa kamiónov. Keď sa nám podarilo relatívne rýchlo auto s prívesom zacúvať na odpočívadlo, všetkým odľahlo, že sme živí a zdraví. Po niekoľkých pokusoch o opravu bežných závad sme zistili, že na tento problém sme prikrátky. Asistenčná služba nám poslala odťahovku, ktorá ale prišla až o siedmej ráno. Nasadli sme teda dvaja do odťahovky a štyria do Yarisky a cestou do Bratislavy sme sa pokúšali riešiť vzniknutý problém. Odpadli nám starosti s hľadaním servisu pre Passat, pretože majiteľ túto milú povinnosť prevzal na seba. Zostávalo nám teda už len nájsť auto, ktoré bude mať buď gulu na ťahanie prívesu alebo dodávku, do ktorej preložíme veci z prívesu, teda aj formulu. Promptne nám pomohol pán Homola, ktorý nám prisľúbil pomoc s tým, že máme k dispozícii obe varianty. Po prevzati Renaultu Traffic, preložení časti nákladu a pripojení vozíka sme o 11:15 vyštartovali za zvyškom tímu, ktorý nás čakal v Rakúsku. Našťastie sme mali v pláne 10-12 hodinovú prestávku, ktorú sme takto vlastne obetovali na riešenie problému s Passatom, čiže pri nepretržitej jazde do Španielska sme registráciu stihli podľa plánu, len nevyspatí.

 

29. augusta 2012, streda – Konečne na mieste

 

Okolo obeda sme šťastne dorazili na katalánsky okruh pri Barcelone. Po úvodnej registrácii, zaplatení poplatku za kemp a “označkovaní” sa páskami účastníkov sme sa vybrali do areálu nájsť naše kempovacie miesto, miesto pre veľké stany na “spoločenské vyžitie” a tiež nájsť náš box v paddocku. Pri rozkladani našich stanov sa u nás zastavil náš team advisor Jaume (ktorého sme volali James:)), ktorý mal za úlohu nám pomáhať keď sme mali s niečím problém alebo nám sprostredkovať informácie od organizátorov. Po rozložení kempu sme vyložili formulu a náradie v pite číslo 14 a začali sme ju pripravovať na súťaž. Na mieste bolo ešte potrebné doladiť posledné detaily. Zopár členov sa presťahovalo s počítačmi do Press Roomu, kde bolo pripojenie na internet a do noci pripravovali prezentáciu k Business Planu, ktorého prezentácia nás čakala hneď ďalší deň.

 

30.augusta 2012, štvrtok – Začiatok súťaže

 

Štvrtok bol prvým dňom kde sme mali už program nabitý súťažou. Na obed čakala Luda prezentácia Business Planu, ktorú si pripravoval do skorého rána noc predtým a dokončoval ju ešte doobedie pred prezentáciou. Na druhej strane dole v boxe sa chlapci pripravovali na Scruitineering – technickú kontrolu, ktorú musí absolvovať každá formula pred jazdou. Za každú absolvovanú technickú kontrolu dostáva tím nálepku na prednú kapotu – elektrokontrola, mechanická kontrola, naklonená rovina, test vodeodolnosti, test hlučnosti a test bŕzd. Keď už sme sa dostali na radu pri Scruitineeringu, celý tím netrpezlivo čakal ako dopadne. Mali sme menšie problémy hneď pri prvej časti – kontrole elektroniky, pričom sa sprvoti zdalo, že problém je na mieste neriešiteľný, lebo vadná bola kupovaná súčiastka. Šli sme teda späť do boxov a pracovali sme na náprave nájdených nedostatkov, kým sa ostatné tímy zabávali na upršanej Cultural Sharing Dinner – akcii v kempe, ktorej účelom bolo predstaviť si navzájom kultúry, z ktorých pochádzajú zúčastnené tímy. Našťastie sme našli studený spoj na problematickej súčiastke a chlapci tak mohli ísť po polnoci pokojnejšie spať.

 

31.augusta 2012, piatok – Náročný piatok

 

Keďže sme neprešli Scruitineeringom hneď prvý deň, čakal nás náročný piatok. Okrem prejdenia Scruitineeringom sme totiž mali na pláne aj prezentáciu Cost Reportu a poslednú statickú disciplínu Design Event. Obe prezentácie prebiehajú v boxoch pri formule, čiže nebolo možné rozdeliť sa na dve skupiny a zároveň aj prezentovať statické disciplíny aj byť s formulou na Scruitineeringu. Po odprezentovaní statických disciplín sme teda odtlačili formulu na Scruitineering a dúfali sme, že komisári nenájdu žiadnu závažnú závadu. Nakoniec sme Scruitineeringom podvečer úspešne prešli keď sme doladili pár drobností – napríklad sme museli vybrať sirénu von z kapotáže, pretože schovanej namerali hladinu zvuku o 4 dB nižšiu ako vyžadujú pravidlá. Tento deň sme si vyskúšali aj španielske zdravotníctvo, keďže členka našej výpravy v pondelok v Alpách pri pokazenom Passate ochorela a jej stav sa odvtedy len zhoršoval. Kapitán Jano s Rasťom – jediným španielsky hovoriacim členom tímu, sprevádzali Emu na pohotovosť v nemocnici v Granollers, kde na (trojhodinové) počkanie dostala antibiotiká.

 

1.septembra 2012, sobota – Dlhá sobota

 

Sobota bola prvým dňom dynamických disciplín – Acceleration (zrýchlenie), Skid Pad (jazda v osmičke) a Autocross (merané kolá). Program tohto dňa bol celý posunutý o hodinu skôr a všetko sa muselo stihnúť na čas, pretože večer bola naplánovaná pre súťažiacich Barcelona Tour & Dinner – vyhliadková jazda mestom a slávnostný raut na zámku Montjuic. Skoro ráno sme sa preto vybrali do boxov nabiť formulu, aby bola pripravená na závodenie. V nabíjacej zóne sme po zapojení nabíjačky do siete zacítili zápach zhorenej izolácie elektrických vodičov, čo bolo predzvesťou jej konca. Niekoľko meraní potvrdilo, že nabíjačka doslúžila. V tom momente sa nám na okamih zrútil svet. Kapitán však rýchlo precitol a šiel okamžite obehnúť všetky elektrické tímy s prosbou o pomoc. Zistili sme, že len dva tímy z trinástich majú nabíjačku vhodnú na nabíjanie našej formule. Jedným z týchto tímov bol KA.Race.Ing z Karlsruhe, ktorí patrili medzi favoritov súťaže. Ich kapitán bol veľmi ústretový a prisľúbil nám pomoc počas zvyšných dvoch dní súťaže. S časovým sklzom sme teda nabili batérie v našej formule a vrhli sme sa do závodenia. Prvou úspešne zvládnutou disciplínou bol Acceleration, kde sme ale neskôr zistili, že sme jazdili so zapnutým obmedzením výkonu. Napriek tomu sme zajazdili 6. najlepší čas, čo bolo pre nás večer úžasným prekvapením. V Skid Pade sme sa dostali na rad medzi spaľovacími formulami, v porovnaní s ktorými sme robili aj o dve sekundy lepšie časy. Milo nás prekvapilo 5. miesto v elektrickej kategórii, kde mali oproti nám výhodu dva z prvých tímov s aerodynamickými krídlami. Na čo sme sa však najviac tešili bol pretek Autocrossu, kde sa jazdí vykužeľkovaná trať, ktorá je 580 metrov dlhá. Je to zároveň akási kvalifikácia do hlavného výdržového preteku Endurance, ktorý sa jazdil v nedeľu. Autocross sme zajazdili famózne a vyslúžili sme si vynikajúce 4. miesto. Predbehli nás len top tímy z Karlsruhe, Zürichu a Stuttgartu, ktoré majú dlhoročnú tradíciu a v šampionátoch Formula Student si spolu s tímom z Delftu už niekoľko rokov medzi sebou striedajú prvé priečky. Členovia ostatných tímov sa po tomto výsledku striedali v našom boxe prekvapení našim výkonom. Mnohí ani nevedeli kto sme a odkiaľ sme prišli. Po tomto výsledku si nás veľmi dobre zapamätali a už si na nás budú dávať v budúcnosti väčší pozor. :) Po dosiahnutých výsledkoch z týchto troch disciplín sa nám išlo na výlet do Barcelony veľmi dobre a boli sme na seba právom hrdí. Organizátori si pre nás pripravili jazdu vo vyhliadkovom autobuse s otvorenou strechou, ktorý nás doviezol pod stanicu lanovky, ktorou sme sa vyviezli až na zámok Montjuic, odkiaľ bol prekrásny výhľad na večernú Barcelonu. Na nádvorí zámku Montjuic nás čakal slávnostný raut so španielskymi špecialitami a výborným vínom. Jedlo bolo chutné, no mnohým našim chlapcom v ponuke chýbal poriadny kus mäsa. ;) Po kultúrnom oživení súťaže sme sa opäť vrátili autobusmi na okruh a šli sme plní zážitkov a spokojnosti spať.

 

2. september 2012, nedeľa – Úspešný Endurance

 

Finálny deň šampionátu, na ktorý sa každý tešil asi najviac. V nedeľu nás čakal finálny pretek – Endurance, ktorý je o výdrži formule, taktike tímu a taktiež aj o spotrebe energie na 22 kilometrovej trati. Náš najdôležitejší pretek sme jazdili v rovnakom čase, ako v belgickom Spa prebiehala Veľká cena F1. Po odjazdení spaľovacej kategórie sme prišli na rad aj my. Podľa výsledkov Autocrossu sme mali byť na trati s najlepšími tímami pretekov. Pre zníženú kapacitu batérií sme však museli výrazne obmedziť náš výkon, a tak by sme tri najrýchlejšie tímy výrazne brzdili na trati. Poprosili sme teda komisárov, aby túto skutočnosť vzali do úvahy a napriek výsledkom z kvalifikácie nás pustili na trať až medzi pomalšími tímami. Našťastie nám vyhoveli, čo neskôr ocenili aj členovia prvých troch tímov, ktorí sa nám prišli poďakovať. Endurance sme odjazdili síce pomalším tempom, no s nádejou na dobré umiestnenie v hodnotení spotreby energie. Išlo o rozhodujúce body v celej súťaži a chceli sme si udržať naše priebežné 5. miesto v celkovom hodnotení. Naša taktika teda bola určite dojazdiť celý pretek a neodpáliť pri tom celý batery box. Náš cieľ sa podarilo dosiahnuť a plní eufórie sme sa tešili z prvého dojazdeného Endurancu v histórii nášho tímu. Náš čas bol iba osem minút za najlepším tímom, tak sme si trúfali veriť v dobré bodové ohodnotenie a v jedno z historicky najlepších umiestnení. O to väčšie bolo naše sklamanie večer po zverejnení výsledkov – 9. miesto. Po prepočítaní bodov a preštudovaní pravidiel sme však dospeli k názoru, že náš tím bol pri celkovom hodnotení poškodený a organizátori nás ochudobnili o sto bodov v celkovom hodnotení, čo predstavuje tri miesta v celkovom rebríčku. S naším presvedčením sme sa zverili aj komisárom, ktorí ale mali veľa iných vecí na práci a našim pripomienkam na mieste nevenovali pozornosť. O objasnenie tejto situácie stále bojujeme a komunikujeme s komisármi v snahe o vyriešenie tohto nedorozumenia.

Po oficiálnom vyhlásení výsledkov sme šli pobaliť formulu a celý box a potom sme sa vybrali na záverečnú Good Bye party. Atmosféra bola príjemne uvoľnená a tak vznikol priestor aj na nadviazanie cenných kontaktov s kolegami z iných tímov. Až nad ránom sa vypla hudba a až vtedy sme sa vybrali spať, aby sme na ďalší deň mohli zbaliť kemp a vybrať sa na cestu domov.

Autor článku: Bc. Emília Súlovcová

  • 284444_494040887274512_1785673640_n
  • 423671_494042660607668_1189219866_n
  • rsz_cielovka
  • rsz_versus
  • 564439_494041630607771_131811532_n