Formula okolo Slovenska 2015

Alebo povedzme radšej zaujímavý týždeň na cestách po slovenských stredných školách s našou formulou a časťou tímu.

V duchu dobrého nápadu a nadšenia sme sa rozhodli zúčastniť sa akcie, počas ktorej navštívime pár škôl s technickým zameraním a predstavíme mladým študentom našu prácu. Počas týždňa od 19.10 do 23.10.2015 sme navštívili 5 škôl v 5 odlišných mestách a predviedli ukážky jazdy v takomto poradí: Myjava, Tvrdošín, Spišská Nová Ves, Nitra a Komárno. Stovky študentov si nás mohlo vypočuť a zoznámiť sa s našim projektom. Prišli s nami aj zástupcovia školy, ktorí mali tiež niekoľko lákavých slov pre stredoškolákov, ktorými ich chceli motivovať k štúdiu na vysokej škole.
Počas 6 rokov fungovania tímu sa samozrejme členovia striedajú, ale hlavná myšlienka zdokonalovania sa vytrvá. Každý študent, ktorý sa chce stať členom tímu, chce aj to, aby tím bol stále úspešnejší, a vytvoriť pre ľudí niečo, čo nám uľahčí život v budúcnosti. A v neposlednom rade stojí to za pocit robiť jedinečný projekt na Slovensku a prezentovať sa ním na celosvetových akciách. Práve vďaka takýmto aktivitám si absolvent našej fakulty ľajšie nájde vysnené zamestnanie.
Tieto myšlienky boli podstatou našej prezentácie, ale okrem teórie sme si aj sadli do formuly a predviedli jazdu. Pretože teória a prax sa musia doplniť navzájom. A keď odštartuje nami navrhované auto, to je ďalší krok úspechu.
Na takzvanej služobke sme neboli sami, pretože s nami prišli aj naši partneri a kamaráti z FME Racing Teamu a chalani venujúci sa stavbe kvadrokoptéry.
Môžeme povedať, že to bol veľmi pekný týždeň, rozšírili sme obzor stredoškolákov ohľadom štúdia na VŠ a aj získali vedomosti ohľadom ich záujmu a dúfame, že sme v nich povzbudili motiváciu k snahe o ekologickejšie riešenie automobilovej dopravy v blízkej budúcnosti.

Za fotografie vďačíme SjF STU a Tomášovi Mlynarčíkovi z Technickej akadémie v Spišskej Novej Vsi. http://tomy-photography.webnode.sk/
  • IMG_1297
  • IMG_1304
  • IMG_1337
  • IMG_1345
  • IMG_1349
  • IMG_0229
  • IMG_0317
  • IMG_0346