Dianie v SGT

Po menšej odmlke sme späť so sumarizáciou toho, čo sa v našom tíme v poslednej dobe udialo.

Rollout

Ako už bolo avizované v našom marcovom newsletteri, 21. apríla sa na Strojnícej fakulte STU uskutčnil rollout, na ktorom bol odhalený dizajn nového monopostu SGT-FE17.

Autosalón

Kto nestihol rollout, mal možnosť prezrieť si naše formuly na tohtoročnom autosalóne v Incheba Expo Bratislava, ktorého sme sa zúčastnili vôbec po prvý krát. Návštevníci mali možnosť okrem nového monopostu SGT-FE17 vidieť aj najstarší, z roku 2010.

Night Of Chances

25. apríla sme sa rozhodli ostať cez noc v škole a zúčastnili sa prestížneho podujatia Night Of Chances. Počas NOCi sme sa naučili mnoho vecí z technickej sféry na prednáškach od profesionálov a vyskúšali si svoje schopnosti na technických workshopoch. Okrem získavania vedomostí sme sa rozhodli aj zviditeľniť STUBA Green Team a na podujatí bol vystavený jeden z našich monopostov.

Audi Hungaria

Radi by sme sa poďakovali automobilke Audi Hungaria za pozvanie do svojej spoločnosti v meste Győr, kde nás previedli výrobou áut a ukázali nám ako funguje takáto obrovská spoločnosť.

Exkurzia stredoškolákov

V našej dielni sme mali možnosť privítať stredoškolákov a v rámci krátkej exkurzie im ukázať, ako pracujeme na novom monoposte. Dúfame, že sa im u nás páčilo a že náš projekt môže byť motiváciou pre nich ako budúcich vysokoškolských študentov a jedného dňa aj iniciatívnych inžinierov.

Elektrikárske školenia

FEI STUBA umožnila našim elektrikárom zúčastniť sa dvojdňového kurzu elektrotechnickej spôsobilosti, za ktorý po úspešnom absolvovaní dostanú certifikát potrebný aj na naše sútaže.

Okrem toho sa traja naši členovia minulý týždeň zúčastnili 3-dňového školenia v Prahe, zameraného na prácu s mikroprocesormi STM32 a ich použitie (nielen) v našom monoposte. To nám umožní využívať výpočtovú silu efektívnejšie, zlepšiť funkčnosť ale aj spoľahlivosť systémov v aute. Nič by však nebolo možné bez našich partnerov, ktorí nám umožnili túto skvelú skúsenosť. Konkrétne patrí vďaka slovenskej pobočke firmy EBV Elektronik za každoročné poskytovanie potrebného hardvéru, ďalej českej základni firmy STMicroelectronics NV za prijatie na školenie, kde sme boli ako jediní študenti, a v neposlednom rade našej fakulte FEI STUBA, za pokrytie nákladov na takýto pekný výlet.

Ďakujeme ešte raz sponzorom a ľuďom, ktorí nás podporujú! Aj vďaka Vám sme stále lepší!

Aby Vám neuniklo nič z toho čo sa deje v našom tíme, sledujte nás aj na našom Facebooku.

 

  • 18076798_1417242688336519_8535670545145539565_o
  • 18156094_1419138871480234_1977470496421782794_o