Bohatá sezóna 2012/2013

Rýchle autá, napínavé súťaže a aj mnoho eventov našich sponzorov, to všetko STUBA Green Team zažil v poslednej sezóne. Tá pre nás bola výzvou, ktorá priniesla veľa adrenalínových momentov, ale aj radostí a ponaučení.

Najviac zážitkov si jednoznačne nesieme z medzinárodných súťaží FORMULA STUDENT v Českej Republike a Maďarsku.

Vďaka príspevku z fondu Slovenskej sporiteľne sa STUBA Green Teamu podarilo vycestovať  8. – 11. augusta na vôbec prvý ročník súťaže Formula Student Czech Republic do Hradce Králové. Tu sme zabodovali v súťažnej disciplíne “BUSINESS PLAN”, kde sme skončili na vynikajúcom druhom mieste a tak sme predbehli popredné a na súťaži favorizované univerzity z Mníchova, Prahy či Budapešti. Vďaka nášmu projektu sme dostali produkt slovenských študentov na súťaž európskeho formátu. Dokázali sme, že ak sa stretnú mladí ľudia s nadšením a zápalom pre spoločnú vec, je možné spojiť teoretické znalosti s praxou a užiť si pri tom veľa zábavy.

Počas horúcich augustových dní sme s formulkou súťažili aj na medzinárodných pretekoch študentských formúl v maďarskom Györe. Po úspešnom absolvovaní technickej kontroly sme sa zúčastnili súťažných dynamických disciplín ako Acceleration (čas, za ktorý formula prejde 75m), Skid Pad (testovanie riadenia monopostu, jazda v tvare čísla 8 ) a  Endurance (vytrvalostný pretek formúl). V kategórii Acceleration sme sa umiestnili na 17. mieste z celkových 38 miest s časom 4,11 sekundy. V kategórii Skid Pad sme skončili s vynikajúcim časom 6,5 sekundy, pre porovnanie prvé miesto dosiahlo čas 4,9 sekundy.

Mediálne najúspešnejšou akciou roka sa nepochybne stala Formula okolo Slovenska, ktorú organizovala Strojnícka fakulta STU. V dňoch 21. až 25. októbra sme navštívili päť slovenských miest. V Myjave, Trenčíne, Žiline, Handlovej a Leviciach sme sa na pôdach stredných škôl a gymnázií snažili zaujať študentov a záujemcov o štúdium technických smerov. Cieľom podujatia bolo preukázať jednak uplatniteľnosť absolventov na trhu práce ale aj mimoškolskú činnosť študentov Strojníckej fakulty STU a bližšie predstaviť študijné programy fakulty.

Zaujímavosťou tejto sezóny bolo aj natáčanie reklamného spotu pre OC Aupark v Bratislave. Po rekonštrukcii podzemných garáží Aupark ponúka majiteľom elektromobilov parkovacie miesta s nabíjacími stanicami pre ich vozidlá. Aupark si nás pozval, aby sme ukázali, že elektromobilita má naozaj budúcnosť a na jej formovaní sa aktívne podieľajú aj študenti, ktorí si popritom stíhajú zaskočiť aj na nákupy alebo na kávu do Auparku. ;)

Samozrejme nič z toho, čo sme sa naučili a zažili, by nebolo možné bez podpory zo strany univerzity, ale aj mnohých partnerov a sponzorov, ktorí nám pomáhajú napredovať, každú sezónu mať lepšie a lepšie auto a zdieľajú s nami nadšenie. Preto im všetkým, ale aj vám, našim fanúšikom, ďakujeme za podporu a záujem o tím a už teraz Vám sľubujeme, že v sezóne 2013/2014 sa máte na čo tešiť. Tak checkujte náš Facebook a subscribujte channel na YouTube.