Nábor

Chápeme, asi sa bojíš, že Tvoje vedomosti nie sú dostatočné na to, aby si spolu s nami od základu postavil novú elektrickú formulu. Opak je pravdou, ponúkame Ti možnosť zdokonaliť to, čo už v Tebe je. A s tým, čo nie je, Ti pomôžu naši starší členovia. Na začiatok úplne stačí čas a motivácia.

Práce je veľa. Sme síce technologický projekt, no veľká časť úloh s technikou veľmi nesúvisí. Vôbec teda nevadí, že nie si študentom technického odboru. Nasledujúce riadky Ti priblížia konkrétnu činnosť a organizáciu tímu. Nakoniec ponúkame priestor pre samotné vyplnenie prihlasovacieho formulára.

Po organizačnej stránke sa SGT delí do viacerých divízii:

 

Mechanická divízia

Táto divízia sa zaoberá konštrukčnou stránkou vozidla. Od návrhu komponentov, cez výrobu, simulácie až po samotnú montáž komponentov, to všetko je náplňou mechanickej divízie.

Začiatok každej sezóny sa nesie v znamení voľby koncepcie auta, nasleduje softvérový návrh a optimalizácia komponentov, ktoré spolu tvoria 3D zostavu.

Mnohé komponenty vznikajú priamo v našej dielni, zvyšné sú vyrobené niektorou z partnerských firiem. Predsúťažnú časť sezóny završujeme skompletizovaním monopostua konečne, testovaním.

 

Elektrická divízia

Podľa slov členov tejto divízie sú jednoznačne najdôležitejší. Ako vravia:“dávame autu život.“ Nie sú ďaleko od pravdy.  

Táto divízia má veľmi široký záber a pokrýva všetky elektrické súčasti auta. Ich činnosť rozdeľujeme na software a hardware oblasť.

Z viacerých úloh spomeňme riadenie motorov a invertorov, návrh vlastného batteryboxu, návrh elektroniky karbónového volantu, tvorba PCB, programovanie, komunikácia riadiacich jednotiek… počet potenciálnych tém na diplomovku je takmer neobmedzený.

 

ER divízia

Ak nie si študentom technického odboru, no si tvorivý a baví Ťa komunikácia s ľuďmi, ER divízia je presne pre Teba.

Úlohou členov tejto divízie je komunikácia so sponzormi, médiami, marketing, správa socialných sietí, organizácia eventov a v neposlednom rade aj spravovanie tímových financí. Ak ťa zaujíma grafika, fotografia alebo tvorba videí, určite nájdeš priestor v tejto divízii.

Na samotných súťažiach sa členovia divízie snažia presvedčiť fiktívného investora v rámci disciplíny Business plan.

Ak chceš v budúcnosti viesť vlastnú firmu, v ER nabereš obrovské skúsenosti. Táto divízia samozrejme každoročne obsahuje viacero členov nežnejšieho pohlavia, než všetky zvyšné dokopy!

 

Driverless divízia

V minulej sezóne organizátori Formula Student otvorili novú kategóriu Driverless. Keďže nechceme ostať pozadu za aktuálnym trendom, otvárame novú divíziu

Driverless. Cieľom tejto divízie je navrhnúť systém autonómneho riadenia formule, ktorá je schopná detekovať trať vyznačenú kužeľmi a následne ju autonómne prejsť. Správne, bez pilota sediaceho vnútri. Návrhy budú najprv otestované na zmenšenom RC modely, neskôr sa práce presunú na minuloročný model ’17, ktorý je už pripravený na osadenie nových komponentov. Počas sezóny sa členovia tejto divízie budú venovať problematike senzorov, riadeniu aktuátorov, návrhu ROS architektúry, vývojom systémov spracovania obrazu, neurónovým sieťam, programovaniu v jazyku C, Python, Matlab atď.

 

Drivers

Novinkou je tiež divízia Drivers. Po minulé roky boli jazdci spravidla súčasťou niektorej zo zvyšných divízii, tentokrát však chceme urobiť krok vpred a vyčleniť v tíme členov, ktorí sa budú primárne venovať samotnému jazdeniu. Náplňou však nebude iba jazdenie, členovia tejto divízie budú tiež zodpovední za prípravu formule na testovanie, zbieranie dát z testovacích jázd, nastavenie parametrov auta a konzultácia s konštruktérmi.

Ako vidíš, možnosti sú takmer neobmedzené. Teraz Ti už nič nebráni prejsť na formulár nižšie, predbežne si vybrať pozíciu a stať sa súčasťou SGT.