Nábor

Prijímame nových členov v sezóne 2018/2019!

Chápeme, asi sa bojíš, že Tvoje vedomosti nie sú dostatočné na to, aby si spolu s nami od základu postavil novú elektrickú formulu. Opak je pravdou, ponúkame Ti možnosť zdokonaliť to, čo už v Tebe je. A s tým, čo nie je, Ti pomôžu naši starší členovia. Na začiatok úplne stačí čas a motivácia.

 

Ak ťa nezaujíma čo majú na starosti naše divízie a chceš prejsť rovno na náborový formulár, klikni

 

 

Mechanická divízia

Táto divízia sa zaoberá konštrukčnou stránkou vozidla. Od návrhu komponentov, cez výrobu, simulácie až po samotnú montáž komponentov, to všetko je náplňou mechanickej divízie.

Začiatok každej sezóny sa nesie v znamení voľby koncepcie auta, nasleduje softvérový návrh a optimalizácia komponentov, ktoré spolu tvoria 3D zostavu.

Mnohé komponenty vznikajú priamo v našej dielni, zvyšné sú vyrobené niektorou z partnerských firiem. Predsúťažnú časť sezóny završujeme skompletizovaním monopostua konečne, testovaním.

 

Elektrická divízia

Podľa slov členov tejto divízie sú jednoznačne najdôležitejší. Ako vravia:“dávame autu život.“ Nie sú ďaleko od pravdy.  

Táto divízia má veľmi široký záber a pokrýva všetky elektrické súčasti auta. Ich činnosť rozdeľujeme na software a hardware oblasť.

Z viacerých úloh spomeňme riadenie motorov a invertorov, návrh vlastného batteryboxu, návrh elektroniky karbónového volantu, tvorba PCB, programovanie, komunikácia riadiacich jednotiek… počet potenciálnych tém na diplomovku je takmer neobmedzený.

 

ER divízia

Ak nie si študentom technického odboru, no si tvorivý a baví Ťa komunikácia s ľuďmi, ER divízia je presne pre Teba.

Úlohou členov tejto divízie je komunikácia so sponzormi, médiami, marketing, správa socialných sietí, organizácia eventov a v neposlednom rade aj spravovanie tímových financí. Ak ťa zaujíma grafika, fotografia alebo tvorba videí, určite nájdeš priestor v tejto divízii.

Na samotných súťažiach sa členovia divízie snažia presvedčiť fiktívného investora v rámci disciplíny Business plan.

Ak chceš v budúcnosti viesť vlastnú firmu, v ER nabereš obrovské skúsenosti. Táto divízia samozrejme každoročne obsahuje viacero členov nežnejšieho pohlavia, než všetky zvyšné dokopy!

 

Driverless divízia

V minulej sezóne organizátori Formula Student otvorili novú kategóriu Driverless. Keďže nechceme ostať pozadu za aktuálnym trendom, otvárame novú divíziu

Driverless. Cieľom tejto divízie je navrhnúť systém autonómneho riadenia formule, ktorá je schopná detekovať trať vyznačenú kužeľmi a následne ju autonómne prejsť. Správne, bez pilota sediaceho vnútri. Návrhy budú najprv otestované na zmenšenom RC modely, neskôr sa práce presunú na model ’17, ktorý je už pripravený na osadenie nových komponentov. Počas sezóny sa členovia tejto divízie budú venovať problematike senzorov, riadeniu aktuátorov, návrhu ROS architektúry, vývojom systémov spracovania obrazu, neurónovým sieťam, programovaniu v jazyku C, Python, Matlab atď.

 

Ak máš záujem stať sa našim členom, vyplň nižšie uvedený dotazník. Deadline na vyplnenie dotazníka je do 30.9.2018!